SON DAKİKA

KADİR GECESİNDEN HABERDAR OLAN TEK KURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bu haber 09 Haziran 2018 - 0:10 'de eklendi ve 922 kez görüntülendi.

Pazar gününü Pazartesine bağlayan gece Mübarek Kadir gecesi, Bu gece Kuranın indirildiği gece, İnsanoğlunun günahlardan arınması için Allah (c.c) yalvarma ve Af gecesi olan bu gece bin aydan daha hayırlıdır.

Bu Mübarek geceden haberi olan tek kurum Büyükşehir belediyesi olduğu dikka timi çekti, Bu gecenin ne kadar faziletli olduğundan haberleri yok, Kurumlar bu gecede insanların bu Mübarek gecelerini kutlamak için gazetelere iki satır ilan verip Müslüman aleminin gecesini kutlasalar, ve bu geceden haberleri olmayan vatandaşlarda bunu duysa ve bu geceyi kutlasa bunun sevabının bir çoğunu bu kutlamayı verenlerin olacağı aşikardır.,

Bu haberi yanlış anlamayın biz gazetelere ilan vermek istediğimiz için bunu bir menfaat olarak değil bir görev olarak düşünüyoruz.

Gazetelere bu kutlamaları ücretsiz yayınlayın deseler, inanıyorum bütün yerel gazeteler bunu seve seve yapar.

Amaç insanları haberdar etmektir, Amaç insanların bu mübarek gecede Allaha (c.c.) yalvarmalarıdır.

Bu gece her kim Sağlam bir kalple ve inançla Allaha(c.c.) yalvarıp, Bu güne kadar işlemiş oldukları günahları bir daha yapmayacağını ve tövbe derse, Bunu çok iyi bilsinler O büyük Yaratan Allah (c.c.) onun bütün günahlarını af edecektir.

Allah(c.c.) İnsanlara bir af kapısı bırakmış o af kapısı da bu gecedir. Bu gecenin fazileti bin aydan daha hayırlıdır.

Kim bu gece 4 re’kat Kadir gecesi namazı kılarsa  Allah (c.c.) onu af eder.

Bu gece 4 Rek’at Kadir Gecesi Namazı kılınır;
1’inci Rekatta: 1 Fatiha, 3 İnna enzelnahü

2’nci Rekatta : 1 Fatiha , 3 İhlas-ı Şerif,

3’üncü Rekatta:  1 Fatiha, 3 İnna enzelnahü…

4’üncü Rekatta. 1Fatiha, 3 İhlas-ı Şerif okunur…

1 defa ‘’Allahü ekber Allahü ekber, La İlahe İllallahü ve allahuekber, Allahu ekber ve lillah’i-hamd’’

100 ‘’Elem neşrah leke…’’ süresi

100 ‘’inna enzelnahü.. süresi.

100 defa da Resulullah Efendimizin Hz. Aişe  validemize öğrettiği ‘’ Allahüme İnneke Avüvvün Kerimün tühıbbü’l-afve fa’fü anni’’ duası okunur ve dua edilir. Mümkünse bir de tespih namazı kılınır.

İşte o zaman insanlar Allahın İzniyle o geceye kadar işlemiş oldukları günahlardan affa uğrar.

Gelin bu geceyi boş geçirmeyin bir birlerinizin gecesini yolda geçerken Telefonla Her türlü iletişim aletlerini kullanarak bu geceyi kutlayın.

Allaha inancınız olsun bu gecenin ne kadar  mübarek bir gece olduğunun farkında olsa insanlar, Evlerini terk eder gece sabahlara kadar dağ başlarında Allahı zikr eder, ve bu geceyi kesinlikle bir saniye bile boş geçirmez.

Buradan: Bütün İslam aleminin,  Bütün Müslümanların ve  Bu  Şehri Diyarbakırki Peygamberler ve Eshabeler şehrinde oturan bütün Kardeşlerimin şimdiden mübarek KADİR Gecelerini kutlar Cenabı Allahtan Bütün Müslümanların affı.

Kainatın Rabbi olan Allahtan af dilerim.

Fahrettin KANAT
Fahrettin KANATozdiyarbakirgatezesi@mynet.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------