SON DAKİKA

BELEDİYECİLİK ZOR İŞ

Bu haber 23 Kasım 2018 - 0:10 'de eklendi ve 1.188 kez görüntülendi.

Günlerdir sosyal medyada ve Gazetelerde yüzlerce isim geçiyor Belediye Başkanlığı için, Ne yazık ki bu isimleri geçen aday adaylarının Belediyecilik eğitimi almış veya belediyeciliğin ne demek olduğunu bilmeden sırf Başkan olayım diye veya sosyal medyada, ve gazetelerde isimleri çıksın diye kendilerini tanıtmak oldukları gözden kaçmıyor.

Milletvekili olabilirsin, Millet  Vekillerinin görevi sadece oylamada el kaldırtmak, Başka bir görevleri yok, Neden dersiniz görüyoruz bugüne kadar Diyarbakır’da hangi Milletvekili Bir taş üstüne taş koymuş.

Belediye Başkanlığına gelince; Belediye Başkanı olacak Adayın mutlaka Bele diyecilik nedir Belediye Başkanlarının Görevleri nedir, Halkla iç içe midir? Saygınlığı var mı?, Güçlümüdür?, Cesur mudur?,  Bulunduğu şehri tanıyor mu?, Helal Haramı biliyor mu?, Herşeyden evvel geçmişine bakmalı, Nelerle uğraştı?, Ne iş Yaptı?, Yaptığı iş varsa bu yaptığı işte çalışanların kaçı ondan memnun?.

Seçilecek Adayın elinde yapacağı projesi var mı?, Bu projeyi hayata geçirecek kaynakları söylüyor mu?.

Biliyorsunuz Siyasetin içinde bulunan her kim olursa olsun seçilmek için birçok vaatler söylüyorlar sonradan o koltuğa oturduktan sonra bunların hiç biri aklına gelmiyor, Sorduğun zamanda kaynak yok diye geçiştiriyorlar.

Her şeyden evvel Vatandaşların gelecek adayların, kim olursa olsun hangi Partiden olursa olsun, geçmişine bakması ve bugüne kadar neler yaptığını araştırması ve oyunu ona göre kullanması lazım.

Belediye Başkanı seçerken Partiye değil adaya oy vermek lazım, Tabi memleketini ve bulunduğu şehri düşünüyorsa.

Gerçek Vatandaş, Belediye Başkanlığı adayları arasında hiçbir zaman parti gözetmemesi, Hangi Partiden olursa olsun eğer aklına yatıyorsa o Adayın geçmişini ve dürüstlüğüne inanıyorsa mutlaka ona  oy vermesi gerekir.

Gazetelerde, Sosyal Medyada yazılanlar sizin kafanızı karıştırmasın, Sandık başına gittiğiniz zaman vicdanınızın sesine kulak verin ve ona göre oyunuzu kullanın.

Diyarbakırın kaderini ancak vatandaşın vereceği oylar değiştirir, Yapılamayacak vaatler veren adaylara kulak asmayın, Aşiret adaylarından uzak durun, Halk arasından halk için çalışacak başkan seçmeye gayret edin, Bu Memleket hepimizin, burada ayırımcılık yapmadan kardeşçe yaşamak hepimizin hakkı.

 

 

 

 

 

 

Fahrettin KANAT
Fahrettin KANATozdiyarbakirgatezesi@mynet.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------