SON DAKİKA

“OYUNUNUZU GÖRDÜK, MEYDAN OKUYORUZ”

Bu haber 19 Ağustos 2018 - 9:02 'de eklendi ve 2.937 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün de birileri bizi güya ekonomiyle, yaptırımla, kur ile döviz ile faiz ile enflasyonla tehdit ediyor, biz de onlara diyoruz ki; oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz” dedi.

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresinin yapıldığı Ankara Spor Salonuna eşi Emine Erdoğan ile birlikte AK Parti’nin seçim şarkısı “Dönmem Geri” ile giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, coşkulu kalabalığı selamladı. CHP, MHP, BBP, SP, ANAP temsilcilerinin bulunduğu kongrede çok sayıda yabancı davetli de yerini aldı. Divan başkanlığını Mehmet Ali Şahin’in yaptığı kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatını anlatan bir film izlettirildi.
“Bu şarkının sonu yok”
Kurban Bayramını tebrik ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti’nin 6. Olağan Büyük Kongresinin partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum, 17 yıl önce AK Parti’yi kurarken bugün Türk siyasi tarihine hizmete sevdalı insanların kurduğu AK Parti’nin doğum günü olarak geçecek demiştim, bugünden sonra Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Milletimize verdiğimiz sözü tutmanın bahtiyarlığı ile bugün karşınızda bulunuyoruz. 2001’den bugüne kadar parti teşkilatında görev almış herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
“AK Parti kağıt üzerinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulmuş bir partidir. Kağıt üzerinde 60 kurucu üye tarafından kurulmuş bir partidir. Ama AK Parti’nin asıl kurucusu da sahibi de milletimizin bizatihi kendisidir. AK Parti’nin ne olduğunu anlayabilmek için önce medeniyetimize ve tarihimize vakıf olmak gerekir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması partililerin tezahüratları ile sık sık kesildi. Erdoğan’ın konuşması esnasında partililer tarafından tribünlerde dev posterler açıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti kalkınmadır, AK Parti bugündür, geçtiğimiz 16 yılda Türkiye’yi demokraside ve ekonomide geliştirerek 2023 hedefleri ile buluşturarak milletimizin gerçekleştirendir. AK Parti gelecektir. Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ederek ülkemizin önümüzdeki 1 asrını aydınlatandır. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir. Bunun için AK Parti’yi milletimizdir kurmuştur diyoruz, bunun için AK Parti’nin tarihi milletimizin tarihi kadar eskidir diyoruz. Bunun için AK Parti’ye tüm gücümüzle sahip çıkıyor, partimizi gözümüz gibi koruyoruz. Bu şarkının sonu yok” şeklinde konuştu.
“Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz”
Mehmet Akif Ersoy’un “Zulmü Alkışlayamam” şiirini okuyan Erdoğan, “Biz zalimlerin karşısına işte bu inançla dikiliyoruz. Biz mazlumlara gönlümüzü ve imkanlarımızı işte bu anlayışla sonuna kadar açıyoruz. Ecdadımıza bu hissiyatla tüm gücümüzle sahip çıkıyoruz. Biz istiklalimiz uğrunda gerektiğinde canımızı işte bu şuurla ortaya koymaktan çekinmiyoruz. ‘Yoktur mazimde zulme teslim olan. Alparslan olur, Fatih olur her doğan, dün Ertuğrul…’ Biz işte bu imanla ülkemizin ve milletimizin ayağına takılmaya çalışılan prangaları parçalayıp atıyoruz. Biz bu sorumlulukla soysuzlara av köpekliği yapmak yerine onlara meydan okuyoruz. Biz sadece hakkımızı değil, ülkemizin ve milletimizin de şerefini savunuyoruz. Bazıları bunu anlamakta zorluk çekebilir. Bazılarının dünyalarında şeref, namus, haysiyet, dik duruş, onurlu bir hayat sürmek gibi kavramların karşılığı olmayabilir. Bizim için bu değerlerimiz her şeyimizdir. Milletimizle birlikte 16 yıldır karşımıza çıkan onca sıkıntıya, engele, saldırıya işte bu inançla karşı durduk ve zafere ulaştık. 15 Temmuz destanını işte bu hissiyatla verdiğimiz mücadele ile kazandık. Bugün de birileri bizi güya ekonomiyle, yaptırımla, kur ile döviz ile faiz ile enflasyonla tehdit ediyor, biz de onlara diyoruz ki oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz. Biliyoruz ki, iman varsa imkan da vardır. Milletimiz bugüne kadar nice ihanetleri, nice tuzakları hep imanı ile boğmuştur. Kardeşlerimizin ve dostlarımızın desteği ile her türlü zorluğun üstesinden geldik. Bugün de yine imanımızla mücadelemizi yürütüyoruz. Türk’ün cesareti ve Müslüman’ın aklı imanının tezahürüdür. Hem cesareti olan hem aklı olan bu milletin karşısında duracak hiçbir fani güç tanımıyoruz. Hiç kimse bu milletle, bu ülke ile oynamaya kalkmasın, çünkü biz ya olacağız ya öleceğiz diyerek hedeflerimize yürüyen bir milletiz. Bir kez daha haykırıyoruz, başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, Türkiye’nin yükselişini durduramayacaksınız, hedeflerimize ulaşmamıza engel olamayacaksınız, çünkü biz Türkiye’yiz, çünkü bir Türk milletiyiz, çünkü biz Müslümanız” ifadelerini kullandı.  İHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------