SON DAKİKA

‘’ÜŞÜYEN TEK BİR AİLE KALMAYACAK’’

Bu haber 08 Ocak 2018 - 0:22 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Hava şartlarının her geçen gün düştüğü Diyarbakır’da Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Yenişehir İlçesine bağlı 41 Mahallede yakacak ihtiyacı olan ailelere derhal yakacak yardımı yapılması talimatı verdi.

Talimatın ardından, Yenişehir İlçe Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafında 41 mahallede yapılan tespitlerin ardında ilçede hafta sonu gözetmeksizin tüm kurum müdürlerinin denetim ve gözetiminde yardım dağıtımlarını sürdürüyor.

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, ilçeye bağlı 41 mahallede yakacak ihtiyacı olan ailelere derhal yakacak yardımı yapılması talimatı verdi. Talimatın ardından, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 41 mahallede yapılan tespitlerin ardında ilçede hafta sonu gözetmeksizin tüm kurum müdürlerinin denetim ve gözetiminde yardım dağıtımlarını sürdürüyor

-KAYMAKAMDAN TALİMAT-

Yenişehir ilçesine bağlı Fabrika Mahallesi ve Alpu Köyünde yakacak yardımı dağıtımlarında SYD Vakfı Müdürü Samet Önen, İlçe Kaymakamı ve aynı zamanda Belediye Başkanı da olan Sayın Serdar Kartal’ın talimatları ile ihtiyaç sahibi tüm ailelerin ziyaret edilerek ihtiyaçlarının mümkün oldukça kısa bir sürede ve yerinde giderildiğin belirterek, özellikle Sayın Kaymakamın ‘İlçede Üşüyen Tek Bir Aile Kalmayacak’ talimatlarıyla hafta sonu gözetmeksizin yardımlarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü ifadelerine ekledi. Bu yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi her bir aileye 750 kg kömür yardımı yapmaktayız. Tabii sadece kömür ile sınırlı değil bu işler, Sosyal Devlet anlayışı ile Kaymakamımızdan almış olduğumuz talimatlarla yardımlarımızı sürdürmekteyiz.

-5 BİN AİLEYE YAKACAK-

Yenişehir ilçe Kaymakamlığına bağlı olarak ilçede 2017 yılı içerisinde, 5 bin aileye Yakacak yardımının yanı sıra, 44 bin 44 kişiye Gıda Yardımı, 3 Bin 720 aileye Giyim, Barınma, Sağlık ve Eğitim yardımı, olmak üzere toplam 52 Bin 764 aileye yardım yapıldığını anlatan Yenişehir SYD Vakfı Müdürü, Kaymakam beyin sosyal yardım konusunda oldukça hassas davrandığını ve ilçede maddi durumu düşük tek bir aile kalmayana kadar yardımları aralıksız olarak sürdüreceklerini belirtti.

– BİR YILDA 35 MİLYON TL SOSYAL YARDIM-

Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kendi kaynakları ile 2017 Yılı içerisinde toplamda 3 Milyon 271 Bin 224 TL tutarında gıda, giyim, eğitim, sağlık, barınma gibi yardımlar yapılmıştır. Bununla birlikte ASP Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan Asker Maaşı, Dulluk Maaşı, Öksüz-Yetim Maaşı, Şartlı Eğitim ve Sağlık Yardımları, Yaşlılık ve Engelli Aylıkları gibi Merkezi ve Düzenli Yardımlar da eklendiğinde, yapılan yardımların toplam tutarının 35 milyon TL civarında gerçekleştiğini belirten Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal ” Burada özellikle şunu belirtmek istiyorum bütün bu yardımların tamamı Devletimizin kendi imkânları ile yapılmaktadır. Başta terör olmak üzere, başka şer odaklarına harcanmayan veya aktarılmayan her kaynak bu şekilde doğrudan vatandaşımızın cebine girmektedir.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------